Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

ЛМР пропонує єдиний стандарт пам'ятників для загиблих Захисників

У четвер, 26 червня, у Львівській міській раді відбулася зустріч з родинами загиблих Захисників, похованих на цвинтарях Львівської громади. Представники міста презентували своє бачення облаштування могил воїнів, акцентуючи на повазі, гідності та єдності. Про це інформує ЛМР.
Фото: ЛМР

Львів пропонує єдиний стандарт облаштування поховань Захисників – незалежно від місця поховання. Пам'ятники будуть виготовлятися коштом громади за вже затвердженим проєктом Меморіалу Героїв України. Саме такі хрести встановлять на полі почесних поховань на Личаківському цвинтарі.

"Ця зустріч – для родин, які ще не встановили пам’ятника, але планують це зробити на одному з цвинтарів Львівської громади", – пояснив керівник виконавчого комітету ЛМР Євген Бойко.

Дизайн пам'ятника:

  • Форма: козацький хрест, що підкреслює тяглість традиції військових поховань з XVII–XVIII століття. Для нехристиянських поховань передбачена прямокутна форма пам’ятника.

  • Матеріал: бетон тераццо із вкрапленням мармуру, стійкий до погодних умов, забруднень та вицвітання. Світлий камінь символізує військову честь, як, наприклад, на Арлінґтонському цвинтарі в США чи Цвинтарі Орлят у Львові.

  • Розміри: висота 140 см, ширина 90 см, довжина 170 см.

  • Додаткові елементи: лампадки, вічнозелені рослини, QR-коди.

У центрі хреста буде металева плита з портретом воїна, вигравіюваним на нержавіючому металі. Також зазначатимуть рід військ, звання, ім'я, роки життя, підрозділ та напис: "За Україну! За її волю!". QR-коди на кожній могилі посилатимуться на цифрову сторінку спогадів про Захисника, що дозволить зберігати пам'ять у цифровій формі.

"Це – рішення сучасного часу. Можливо, за 10 років технології зміняться, але вже зараз ми зберігаємо пам’ять у цифровій формі", – зазначив Євген Бойко.

Для нехристиянських поховань передбачена прямокутна форма пам’ятника з тими ж деталями.

Додаткові питання та відповіді:

  • Індивідуальний пам'ятник: Родини мають право обрати власний проєкт, але фінансування з міського бюджету передбачене лише для типового варіанта Меморіалу.

  • Уніфікований вигляд: Для всіх поховань Захисників у межах Львівської громади пропонується єдиний вигляд для збереження меморіального стилю.

  • Догляд за могилами: Місто забезпечить догляд за могилами, оформленими за єдиним проєктом.

  • Рослини: Плануються вічнозелені насадження, що символізують живу пам'ять. Остаточне рішення залишається за родиною.

Нагадаємо, місяць тому у Львові презентували фінальний проєкт військового Меморіалу Героїв, який майже рік вдосконалювали разом із рідними загиблих та експертами.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
OSZAR »